 Міністр оборони України Олексій Резніков переконаний, що Україна домовиться із західними партнерами про постачання бойових літаків.
Міністр оборони України Олексій Резніков переконаний, що Україна домовиться із західними партнерами про постачання бойових літаків.
Про це він розповів в інтерв'ю виданню "BBC News Україна".
За словами міністра, рівень озброєння, яке надають, крок за кроком зростає: ще у листопаді 2021-го партнери стверджували, що шанси України отримати ракети Stinger дорівнюють нулю, а у червні ЗСУ мали вже броньовані машини, артилерію 155-го калібру і HIMARS.
Резніков згадує, що на кожному етапі чув фразу "це неможливо", але зброю у підсумку передавали, як, наприклад, протикорабельні ракети Harpoon, HIMARS, а тепер перші MLRS.
"Є дві речі, за які я ще борюся – це сучасні танки й літаки. Поки що ми не пробили цей момент. Але я переконаний, що нам і це вдасться. Для мене сьогодні відповідь "це неможливо" означає, що це можливо тільки у майбутньому", – каже Резніков.
Міністр зазначив, що винищувач F-16, усупереч поширеній думці, не найкращий варіант для України, оскільки місцеві аеродроми не готові до роботи з ним.
"Тому, можливо, нам потрібні інші літаки. Не тільки F-16 хороші. Є інші літаки сучасного стандарту. Наприклад, Gripen шведського виробництва", – припустив Резніков.
До переліку озброєння, необхідного для продовження війни з Росією, який президент України Володимир Зеленський опублікував 13 квітня у зверненні до союзників, увійшла бойова авіація. Однак досі жодна країна публічно не заявляла про постачання в Україну авіації.

