07.09.22 

ImageMenatir: новий БПЛА вертикального старту української компанії Culver Aviation, він входить до комплексу з базових станцій по 6 літаків з радіусом дії до 45 км

В рамках міжнародної виставки Commercial UAV Expo 2022 у Лас-Вегасі українська технологічна компанія Culver Aviation вперше публічно представила свій новий революційний продукт Menatir — систему автоматизованого моніторингу земної поверхні за допомогою БПЛА. 

Menatir — це мережа базових станцій у вигляді стандартних контейнерів з розміщеними всередині безпілотними літальними апаратами. Контейнери захищають літаки, забезпечують їхній запуск, посадку, виконання місії, а також зарядку і передачу зібраних ними даних — і все це в автоматичному режимі. Система підійде для завдань пожежних, дорожніх, екологічних, комунальних та інфраструктурних служб. Адже Menatir дає можливість комплексно спостерігати з повітря за будь-якими об’єктами в режимі реального часу цілодобово. А для керування системою, незалежно від кількості базових станцій у мережі, потрібен лише один спеціаліст з будь-якої точки світу.

"У нашого рішення немає аналогів за рівнем автоматизації та можливостями масштабування. Це новий підхід до роботи з БПЛА й даними. Бізнеси і державні структури зможуть безперервно отримувати та обробляти інформацію в автоматичному режимі за мінімальної участі людини та приймати правильні управлінські рішення. З Menatir це на 30% дешевше, ніж з традиційними безпілотними комплексами та гелікоптерами", — розповідає Олександр Даниленко, CEO Culver Aviation і автор проєкту.

Для цього проєкту компанія розробила унікальний БПЛА Menatir з вертикальним стартом і приземленням. На одному заряді безпілотний літак може пролетіти до 45 км в один бік і повернутись. Базова станція містить до 6 таких безпілотників. На БПЛА Menatir можна поставити один із декількох типів корисного навантаження:

відеокамера

відеокамера з тепловізором

цифрова фотокамера

мультиспектральна камера

екодатчик

будь-яке кастомне обладнання, яке відповідає заданим габаритам і масі.

Menatir можна використовувати для відеоспостереження будь-яких об’єктів у HD-якості, аерофотозйомки для створення ортофотопланів місцевості, спостереження за станом врожаїв, лісів, водойм, запобігання ландшафтним пожежам, аналізу стану якості повітря та інших завдань в реальному часі.

Для охоплення великих територій систему можна масштабувати до будь-якої кількості контейнерів, які встановлюються так, аби перекривати зони досяжності один одного. Безпілотники зможуть вільно переміщуватись між станціями мережі, а для підльоту до будь-якої з точок охоплення буде потрібно не більше 20 хвилин. За несприятливої погоди в районі одного з контейнерів або у випадку форс-мажору зони перекриття дозволять підняти у повітря інший БПЛА та продовжити виконання завдання.

Від отримання команди до вильоту літака проходить 3 хвилини. Кожен контейнер має власну метеостанцію, що убезпечить БПЛА: система зупинить польотну місію, і літак повернеться в контейнер у разі негоди.

Зібрані безпілотниками дані обробляє та аналізує спеціалізоване програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту — Drone Management System. Етапи виконання та результати польотних місій система відправляє користувачам мережі, зокрема, через мобільний додаток.

Culver Aviation — українська технологічна компанія, яка надає сервіси на основі даних з поверхні Землі, зібраних за допомогою БПЛА власної розробки та найкращих технологічних рішень. Основні сфери: сільське та лісове господарство, гірничодобувна та енергетична промисловість, землевпорядкування та захист від надзвичайних ситуацій.

 

Джерело gagadget