22.05.25 

Image21 травня 2025 року в Національному аерокосмічному університеті, тепер вже без ім. М. Є. Жуковського, "Харківський авіаційний інститут" відбулось чергове засідання вченої ради

Саме через перейменування вишу на порядку денному постало більше двадцяти основних питань та близько десяти у різному, що пов’язано з необхідністю ухвалення відповідних рішень і затвердження низки нормативних документів.

Тож майже половина питань порядку денного були саме процедурними, пов’язаними із затвердженням Положень, що регламентують діяльність самого Університету та його відокремлених структурних підрозділів, внесенням змін до Правил прийому на навчання, як до ХАІ, так і до Відокремленого структурного підрозділу «Харківський фаховий коледж інформаційних технологій Національного аерокосмічного університету «Харківський авіаційний інститут», подовженням чинності інших локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих документів у зв’язку з перейменуванням Університету.

Також вже традиційно були заслухані звіти завідувачів кафедр про роботу за звітний період та проведено конкурс на заміщення вакантних посад завідувачів і професорів кафедр. Цього разу звітували: в. о. завідувача кафедри математичного моделювання та штучного інтелекту (№ 304) Олексій Карташов і завідувачка кафедри конструкцій і проектування ракетної техніки (№ 401) Ганна Колоскова. Відповідно до висновків комісій вченої ради, а також результатів обговорення, роботу обох кафедр було визнано задовільною.

Багато уваги було приділено розгляду питань провадження освітньої діяльності, зокрема, по діючих освітніх програмах та із започаткуванням нових, більш актуальних, адаптованих до нових вимог часу і потреб суспільства, а також модернізованих з урахуванням вимог законодавства щодо впровадження базової загальновійськової підготовки громадян України.

Ще однім свідченням активного застосування інноваційних підходів до організації навчального процесу і підвищення ефективності управління в Університеті стало прийняття двох важливих документів: «Стратегії розвитку штучного інтелекту» та «Політики забезпечення гендерної рівності». Мета – модернізація освітнього середовища відповідно до вимог цифрової трансформації та створення безпечного, інклюзивного та недискримінаційного навчального простору.

Під час засідання також було розглянуто низку питань, шо стосуються утворення разових спеціалізованих вчених рад для захисту дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Це є беззаперечним свідченням високого рівня наукової активності аспірантів.

Традиційно надали рекомендації до видання науково-технічних журналів, збірників наукових доповідей та монографії. Тож плідно попрацювавши сьогодні, члени вченої ради заклали міцний фундамент для подальшого розвитку Університету і зміцнення його позицій як лідера аерокосмічної галузі вищої освіт.