Державне бюро розслідувань оперативно розпочало досудове розслідування у зв'язку з падінням військового літака Mirage-2000 на території Волинської області.
Про це повідомила прес-служба Бюро.
Інцидент стався ввечері 22 липня 2025 року під час виконання бойового завдання.
За попередніми даними, після зльоту пілот повідомив про критичну несправність електроніки та катапультувався. Літак упав у безлюдну болотисту місцевість і потонув у затопленій вирві. Завдяки професійним діям пілота жертв і руйнувань на землі вдалося уникнути.
Пілота оперативно знайшла пошуково-рятувальна команда. Його стан стабільний, військовослужбовцю надано необхідну допомогу.
На місці події працює спеціальна слідча група, створена з досвідчених працівників Територіального управління ДБР у Львові та Центрального апарату Бюро. Слідчі вже оглянули місце аварії, вилучили документацію і речові докази, допитали свідків. Також заплановані допити відповідальних осіб, проведення технічних експертиз та аналіз даних з бортового самописця.
Подію кваліфіковано за ч. 2 ст. 416 Кримінального кодексу України (порушення правил польотів або підготовки до них, що спричинило катастрофу).
Окремо триває службове розслідування у військовій частині для встановлення причин та умов, які призвели до інциденту. Розслідування перебуває на особливому контролі керівництва ДБР через важливість авіаційної безпеки в умовах воєнного стану.
Процесуальне керівництво здійснює Волинська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.