Американсько-німецька компанія Auterion відправить до України 33 тисячі комплектів штучного інтелекту для дронів, щоб протидіяти масованим атакам російських безпілотників.
Про це пише Financial Times
Постачання буде здійснено до кінця року в межах нового контракту з Пентагоном вартістю майже $50 млн, повідомив генеральний директор Auterion Лоренц Майєр.
За його словами, йдеться про десятикратне збільшення масштабів співпраці: якщо раніше Auterion вже відправила до України тисячі своїх систем, то тепер мова йде про десятки тисяч. "Масштаб безпрецедентний", — зазначив Майєр у коментарі для Financial Times.
"Strike kits" - це мініатюрні комп’ютери Skynode з камерою та радіомодулем, що дають змогу перетворити звичайний дрон на "зброю на основі ШІ". Такі дрони здатні автономно відслідковувати рухомі цілі на відстані до 1 км, не піддаються радіоелектронним перешкодам і можуть діяти у рої, координуючи дії між собою. Програмне забезпечення Auterion вже використовується у бойових дронах ЗСУ, але тепер буде впроваджене масово.
Контракт з Пентагоном - частина американської програми військової допомоги Україні, але не входить до анонсованого раніше "мега-договору" між Києвом і Вашингтоном щодо спільного виробництва дронів. Майєр підкреслив, що компанія не конкурує з українськими розробниками, а надає рішення, яких в Україні поки немає.
Президент Володимир Зеленський заявив, що українське виробництво дронів-перехоплювачів вже стартувало, однак для розгортання масового виробництва потрібно більше фінансування: "Чотири компанії вже готові, десять - отримають потужності. Але поки виготовлено лише окремі одиниці, бракує коштів", - сказав він. За його оцінками, загальна вартість розвитку цього напряму становить 6 млрд доларів.
Україна вже стала полігоном для найсучасніших військових технологій. Auterion прогнозує, що їхнє програмне забезпечення дасть змогу вивести застосування дронів на новий рівень - до повністю автономних роїв із ШІ, які взаємодіють між собою і можуть діяти швидше за противника. Проте вибір цілей залишиться за людиною.