25.12.25 

ImageФінська оборонна компанія Summa Defence поставила Силам оборони України першу серійну партію FPV-дронів Zeus у межах власної дронової програми.

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

FPV-дрони виготовляють і тестують у Фінляндії у тісній кооперації з українським партнером. Лінійка Zeus FPV представлена у трьох розмірах і призначена для розвідувальних та тактичних завдань. Вироби класифікують як dual-use - такі, що можуть застосовуватися як у військовій, так і в цивільній сфері.

У Summa Defence заявляють, що протягом 2025 року була забезпечена повна готовність до постачань. За інформацією компанії, дрони вже пройшли перевірку в бойових умовах і отримали позитивні відгуки від українських військових.

За словами директора компанії Jussi Holopainen, проєкт продовжуватиметься з нарощуванням обсягів виробництва у 2026 році. Це має посилити спроможності України у сфері тактичних безпілотних систем і розширити промислову співпрацю між Фінляндією та Україною.