06.02.23 

ImageНезаконні перельоти з РФ до окупованого Криму: прокуратура автономії повідомила про підозру гендиректору авіакомпанії "Сибір"

Прокуратура автономії повідомила про підозру генеральному директору російської авіакомпанії. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Гендиректора підозрюють в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України до окупованого півострова Крим (ч. 3 ст. 332 КК України).

За даними слідства, підозрюваний з 2014 року обіймав посаду генерального директора підсанкційної в Україні «Авіакомпанії «Сибір». Використовуючи своє службове становище та маючи відповідний функціонал, підозрюваний організував злочинну схему, що полягала у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, з РФ на територію окупованого півострова Крим та у зворотному напрямку.

Регулярні рейси «Москва-Сімферополь-Москва» здійснювалися після закриття всіх повітряних пунктів пропуску через український держкордон, а також всупереч нормам міжнародного права та національного законодавства України. 

Під керівництвом підозрюваного російська авіакомпанія з 2014 по 2019 роки здійснила щонайменше 1226 рейсів до закритого Україною аеропорту «Сімферополь» та у зворотному напрямку.