09.11.23 

Image8 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно колишніх посадовців ДП "Обслуговування повітряного руху України" (ДП "Украерорух"), зловживання яких призвели до заподіяння 160 млн грн збитків державному підприємству.

"У травні 2015 року ДП "Украерорух" відкрило поточні рахунки у ПАТ "Платинум Банк". Невдовзі після укладання цього договору держпідприємство отримало низку доручень від Мінінфраструктури щодо вжиття заходів для здійснення обслуговування в інших банках, оскільки "Платинум Банк" мав проблеми з платоспроможністю. Всупереч отриманим дорученням та наказам директора "Украероруху", в листопаді-грудні 2016 року перший заступник директора і заступник директора з розвитку ДП "Украерорух" замість виведення коштів з рахунків продовжили вживати заходи для перерахунку грошових коштів до "Платинум Банку", - зазначено в повідомленні пресслужби САП.

У результаті цих дій, коли в січні 2017 року "Платинум Банк" було визнано неплатоспроможним, державне підприємство зазнало мільйонних збитків, втративши 160 млн грн "Украероруху", які посадовці переказали на банківські рахунки.

Дії осіб кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело interfax