10.10.22 

ImageПомста за зруйновані міста:Притула та Стерненко зібрали 40 млн грн за кілька годин на дрони-камікадзе RAM ІІ UAV

Волонтер Сергій Притула та активіст Сергій Стерненко після масованого обстрілу українських міст 10 жовтня відкрили збір коштів “на помсту" росіянам. 

За кілька годин українці задонатили майже 40 млн грн.

Притула  зазначив, що він разом зі Стерненком планував розпочати цей збір 12 жовтня, але “бункерний виродок вніс свої корективи". Тому про збір оголосили одразу після того, як російські бойовики масово атакували Україну ракетами та дронами.

“Розпочинаємо вже. Збираємо на українські дрони-камікадзе RAM ІІ UAV. Буде бавовна. Буде боляче", – зазначив він.

Згодом Стерненко повідомив, що менше ніж за годину їм вдалося зібрати 10 млн грн. Однак вже за кілька годин, за його словами, українці задонатили майже 40 мільйонів гривень.

Ввечері Сергій Притула повідомив, що за 7 годин вдалося зібрати 206 мільйонів гривень. Це близько 5,6 мільйонів доларів.  

Що це за безпілотники?

"БПЛА RAM ІІ поєднує в собі досвід та технології провідних українських підприємств з виробництва БПЛА, озброєння та вибухових пристроїв, а також компонентів та рішень для безпілотних систем", — йдеться на сайті виробника.

У RAM II електричний двигун, завдяки чому його майже не чутно під час роботу. У компанії заявляють, що беспілотник може провести у повітрі майже годину часу, пролетівши до 30 кілометрів. Він може нести на собі до 3 кілограмів вибухівки та влучати у ціль з точністю до одного метра.

Також у беспілотника є Full HD гіростабілізаційна камера з 10-кратним оптичним зумом, що полегшує ідентифікацію цілі. Головною особливістю є активна система візуального відстеження об'єкту, що дозволяє зафіксувати ціль у режимі реального часу, відстежувати її переміщення та реагувати на нього.

В залежності від задачі, БПЛА може нести різні види боєприпасів: термобаричний снаряд (призначений для ураження цілей всередині будівель та малої броньованої техніки з людьми); протитанковий снаряд (для ураження важкоброньованих цілей на суші або в морі); осколково-фугасний снаряд (для ураження живої сили на відкритому просторі).

Джерело uaportal