03.11.23 

ImageДиректор Украероруху Андрій Ярмак під час робочого візиту до Румунії підписав Меморандум про співпрацю із керівником Адміністрації обслуговування повітряного руху Румунії ROMATSA R.A, паном Адріаном-Маріусом Кожоком щодо поглиблення співпраці аеронавігаційних провайдерів двох країн.

Про це повідомила прес-служба Украероруху.

Меморандум розширює наші можливості щодо відновлення послуг аеронавігаційного обслуговування в повітряному просторі України шляхом проведення додаткових навчань для українських диспетчерів, координації між провайдерами аеронавігаційного обслуговування на операційному рівні та налагодженні регіональної співпраці у площині визначення спільних стратегічних цілей.

Андрій Ярмак, директор Украероруху: «Кожна зустріч з європейськими колегами, кожні нові домовленості про співпрацю – для нас сьогодні є черговою перемогою, що відкриває нові перспективи подальшого розвитку системи організації повітряного руху в Європі.

Дякуємо колегам з ROMATSA за конструктивний діалог і за віру в наше спільне майбутнє».

У межах підписаного Меморандуму визначено основні напрями співпраці: обмін досвідом в питанні організації повітряного руху, зокрема, покращення операційної сумісності систем ОрПР, впровадження повітряного простору вільних маршрутів (FRA), в тому числі транскордонного FRA.

Також передбачається обмін досвідом щодо використання обладнання, яке використовується в процесі надання метеорологічної інформації, включаючи онлайн-доступ до метеорологічної інформації, впровадження стандартів кваліфікації та компетентності для метеофахівців тощо.

Окрему увагу в документі приділено домовленостям щодо професійної підготовки – в межах застосування Регламенту (ЄС) № 340/2015 та Регламенту (ЄС) 2017/317, впровадженню ADQ (якість аеронавігаційних даних), вимогам до функціональної сумісності, включаючи обмін даними систем спостереження, конфігурації системи обміну повідомленнями з ОПР та СМЗ, застосуванню вимог стандарту ISO 9001 у сфері ОрПР/АНО.

У питаннях забезпечення безпеки польотів домовилися про спільне застосування елементів системи управління безпекою польотів відповідно до вимог міжнародних авіаційних стандартів, а в частині інформаційної безпеки - процедурам запобігання кібератакам та незаконному втручанню.