14.12.23 

ImageУ Харкові суд виніс вирок агенту російської спецслужби.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент ФСБ, який у Харкові готував диверсії проти українських льотчиків та спецпризначенців. 

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

У зоні особливої уваги зловмисника були військові льотчики, командири спецпідрозділів ЗСУ та співробітники Служби безпеки. Насамперед він намагався встановити місця тимчасової дислокації та проживання українських захисників, а також маршрути їхнього пересування на власних автомобілях. Крім цього, російський агент виконував завдання щодо виявлення замаскованих підприємств оборонно-промислового комплексу на території регіону. Розвідінформація потрібна була окупантам для підготовки серії диверсій проти українських воїнів та на оборонних заводах.

Контррозвідка СБУ затримала агента ФСБ у результаті спецоперації в Харкові у березні 2023 року. Завдяки оперативному реагуванню українська спецслужба запобігла вчиненню диверсій з боку російської спецслужби.

За даними слідства, зловмисником є місцевий житель, який у листопаді 2022 року був дистанційно завербований кадровим співробітником оперативної групи ФСБ у Бєлгородській області.  У поле зору окупанта чоловік потрапив через свого брата - військового ЗС РФ у запасі, який проживає на території країни-агресора.

Для виконання ворожих завдань зрадник обходив вулиці Харкова та приховано знімав на камеру свого телефону місця базування та шляхи пересування українських захисників. Для конспірації використовував 3 мобільні телефони та 7 номерів різних операторів. Також застосовував спеціальний додаток, щоб приховати месенджери на гаджеті.

Під час обшуків у помешканні фігуранта вилучили ноутбук та мобільні телефони із доказами його розвідувально-підривної діяльності.

За матеріалами контррозвідки та слідчих СБУ суд визнав російського агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та призначив йому 15 років тюрми.

Джерело 057