19.04.24 

Image18 квітня в ХАІ відбувся захоплюючий профорієнтаційний виїзд до школярів селища Безлюдівка

Захід мав на меті ознайомити їх з можливостями та спеціальностями Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". 

У заході прийняли участь більше 30 старшокласників Безлюдівського юридичного ліцею ім. І. Я. Підкопая.

Незважаючи на спеціалізацію навчального закладу, учні юридичного ліцею виявили інтерес не лише до правових та гуманітарних спеціальностей, але й зацікавилися авіаційним та ракетно-космічним профілем, сферою ІТ, економіки та машинобудуванням. Це свідчить про широкий кругозір та бажання молоді селища розширювати свої горизонти і знайомитися з новими галузями знань.

Організатори заходу створили комфортну атмосферу для зустрічі школярів з представниками всіх факультетів ХАІ. Жива зустріч сприяла невимушеному спілкуванню та допомогли учням легко засвоїти інформацію про можливості навчання в університеті.

Окрім цього, в рамках профорієнтаційного виїзду було представлено кілька цікавих експонатів, які захопили увагу школярів. Серед них були модель двигуна Стірлінга, який є прикладом двигуна зовнішнього згоряння, міні-жучок, модель робота на гусеничному шасі, а також маніпулятор з захватним пристроєм для переміщення об'єктів. Ці експонати допомогли учням уявити реальні можливості робототехніки та автоматизації.

Також присутні мали змогу ознайомитися з роботом, який може рухатися в обмеженому просторі, та розумним будинком на колесах. Ці інноваційні розробки демонструють досягнення в галузі робототехніки та інтернету речей, які стають все більш актуальними у сучасному світі.

Окрім того, учасники заходу мали змогу побачити лабораторну модель з функціями реального супутника CubeSAT та модель ракети, що підкреслило роль авіаційної та космічної галузей в сучасному світі. Ці експонати спонукали школярів задуматися про можливості дослідження космосу та його освоєння.

Окремою цікавістю для учасників була композитна каска, яка є прикладом інноваційних матеріалів, які використовуються у сфері авіації та космонавтики.

Важливо зазначити, що проведення профорієнтаційного виїзду стало можливим завдяки співпраці керівництва університету з селищним головою Безлюдівки та відділом освіти Безлюдівської селищної ради. Організацію заходу взяв на себе відділ доуніверситетської освіти ХАІ, який проявив велику зацікавленість у залученні талановитої молоді до навчання в університеті.