07.05.24 

ImageНаціональний авіаційний університет піднявся в позиціях у рейтингу українських ЗВО за показниками даних наукометричної бази Scopus

Протягом останнього року НАУ продемонстрував позитивну динаміку у впливових міжнародних рейтингах закладів вищої освіти. За підсумками першої половини 2024 року НАУ піднявся на 5 позицій в рейтингу Ukrainian National H-index Ranking порівняно з другою половиною минулого року. А якщо розглядати весь минулий навчальний рік, то тут прогрес ще більший — плюс 10 пунктів! Зараз НАУ на 61 місці. 

Даний рейтинг спрямований на оцінювання наукової продуктивності вчених, дослідницьких колективів та організацій у різних країнах світу за допомогою інтегрованого показника індексу Гірша.

Індекс Гірша — це універсальний показник, який відображає продуктивність вченого, наукового журналу чи установи, беручи до уваги кількість їхніх публікацій і кількість цитувань цих публікацій. Чим вищий індекс Гірша, тим більш впливовою вважається наукова діяльність.

Також уперше за всю історію НАУ відразу троє наших науковців увійшли до топ-200 українських науковців за версією впливової наукометричної бази даних Scopus. Максим Заліський, Іван Остроумов та Наталія Кузьменко посіли 168, 171 та 173 місця відповідно.

Університет посів 37 місце в рейтингу українських вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus. Результати рейтингу ґрунтуються на показниках цитування наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями.

- Продовжуємо рух вперед і ставимо амбітні цілі увійти до 20-ки кращих університетів України за наступний рік, — поділився планами в.о. проректора з наукової роботи Сергій Гнатюк.

Здобутки Національного авіаційного університету у 2024 році стали результатом системної роботи із розвитку науково-дослідницької діяльності, високого рівня досліджень українських вчених та ефективної стратегії університету щодо інтеграції у світовий науковий простір.