07.05.22 

ImageУ рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Європейської Комісії вдалося забезпечити медичну евакуацію ще 30 пацієнтів із Харківщини та східних регіонів України.

Як повідомила прес-служба Міністерства, це люди, які постраждали від військової агресії росії: дорослі та діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями; із захворюваннями, які наразі лікувати в Україні неможливо або які потребують спеціалізованого лікування. 

Наразі Харківська область та східні регіони постійно зазнають ударів з боку російської загарбницької армії. На цих територіях зруйновано багато житлових будинків, об’єктів інфраструктури, навчальних закладів, пошкоджені лікарні, що значно ускладнює надання медичної допомоги. 

Спочатку пацієнтів евакуаційним потягом доставили до Львівщини, аби стабілізувати їхній стан, а далі транспортували на спеціалізоване лікування за маршрутом "Львів – Жешув – Кельн". Для цього на певному етапі був залучений "летючий шпиталь" – спеціальний медичний авіарейс Luftwaffe Збройних сил Німеччини.

На борту "летючого шпиталю" є 38 ліжок для пацієнтів. Крім того, борт обладнано шістьма модулями інтенсивної терапії, які включають системи штучної вентиляції легень, контролю функцій кровообігу й проведення інфузій, портативного ультразвукового апарату. Під час польоту пацієнтів доглядають 25 лікарів та медичних сестер.