11.07.22 

ImageСуд скасував 4 млн грн штрафу. Двомісний літак Bristell LSA повернуть власнику

Любомльський райсуд (Волинь) скасував штраф 4 млн грн харківській фірмі «Техніка і обладнання», яку раніше визнали винною в незаконному перевезенні надлегкого спортивного літака Bristell LSA. 

За перевезення товару з приховуванням від митного контролю керівнику фірми Руслану Зубарю призначили штраф, а також постановили конфіскувати літак. Втім, згодом суд переглядав цю справу через нові обставини, про які раніше не було невідомо. Цього разу доказів виявилось достатньо, аби переконати суддю в невинуватості.

Порушення при ввезенні в Україну літака виявили в червні 2021 року на пункті пропуску «Ягодин». 21 жовтня 2021 року Любомльський райсуд визнав харківську фірму «Техніка і обладнання» винною в переміщенні товарів через митний кордон за заниженою ціною. Фірма намагалась ввезти літак Bristell LSA за 65 тис. євро, коли його справжня ціна була вдвічі вищою. Тоді суд призначив 4 млн грн штрафу та постановив конфіскувати літак.

Втім, 28 червня Любомльський райсуд переглядав цю справу через нові обставини та докази. Захисник довів, що чеська компанія-відправник допустила помилку під час оформлення товару. Всього компанія «Техніка і обладнання» здійснила два платежі, але чеський відправник подав інформацію про три платежі, помилково зарахувавши також платіж від турецької компанії в 60 тис. євро.

«Надані стороною захисту докази свідчать про відсутність складу порушення митних правил, оскільки заявлена під час пропуску на митну територію України вартість літака відповідала вартості за договором між ТОВ «Техніка і обладнання» та компанією BRM AERO і була фактично сплачена», – йдеться у повідомленні.

Відтак суддя Степан Чишій скасував постанову та закрив провадження через «відсутність правопорушення». Літак передадуть для митного оформлення. Додамо, що попередню постанову про штраф та конфіскацію також приймав цей суддя.

Фото митниці

Джерело zaxid.net