09.10.22 

ImageУ Рівному стартували курси для операторів безпілотних літальних апаратів, на яких навчатися можуть усі, хто цікавиться досконалим керуванням затребуваних сучасних безпілотників.

Серед перших слухачів – цивільні та військові, розповіли журналісти "5 каналу".

Безпілотники нині використовують у різних сферах. А найефективніші вони зараз у боротьбі з окупантами. Тож серед відвідувачів курсу є й військовослужбовці Збройних Сил України.

- Як бачимо, з початку війни це дуже актуально. Бо це розвідка, коректування, тобто точно вилетіли, оглянули і повернулись. Тобто це безпека військових, які не йдуть туди самі, а відправляють квадрокоптер. Бо коптер купити можна, а людей – неможливо - , – розповів військовослужбовець ЗСУ Олексій.

У групі – десятеро учнів. Їм показують роботу кількох моделей безпілотників, які відрізняються своїми характеристиками. Курс триває чотири дні. Викладачі кажуть – щоби навчитися азам – цього достатньо.

- Базовий курс пілотування та навчання складає 2 години. Але це для тих людей, які мають дрон, але не знають як його використовувати правильно. Якщо ми хочемо вдосконалити свої знання, навчитись новому. Тому наш курс ширший, ми охопимо і теорію і практику з цього питання", - пояснив професор кафедри автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій НУВГП Андрій Сафоник.

Організували курси за ініціативи державної служби зайнятості у Рівненській області. Для тих, хто стоїть на обліку як безробітний – навчання безплатне. Для решти – курси платні.

- По закінченню чотириденного курсу слухачі отримують посвідчення, де вказується, що вони пройшли і що засвоїли. Це потрібно, аби працедавець міг спокійно прийняти на роботу, – пояснила заступниця директора Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСУ Оксана Зигалова.

Це перша група, яка опановує основи управління найпростішими безпілотниками. Але організатори кажуть – точно не остання, адже побачили неабияку зацікавленість серед цивільних та військових.

Джерело 5 канал   Автор: Зиніїда Гляс