15.11.22 

ImageКоманда UA Dynamics розробила багаторазовий ударний дрон, який успішно пройшов польові випробування 

Максим Суботін та Дмитро Забаштанський разом з командою українських волонтерів розробили перший український багаторазовий ударний дрон під назвою Punisher або "Каратель".

Розробники в ефірі 1+1 розповіли, що це найменший і найлегший ударний дрон, який не має аналогів у світі. Він здатен завдавати ударів по захищених об’єктах ворога на глибині до 40 кілометрів.

Крім того, ця українська пташка найдешевша серед аналогів у світі. Дмитро Забаштанський, розробник дронів, зазначив, що їхній безпілотник - зручний, щоб його використовувати у полі, йому не потрібен аеродром, не потрібна смуга для посадки. Також він достатньо великий, щоб нести свій контейнер. Наразі дрон здатен нести 2,5 кг, але цю вагу планують збільшити. 

"У складі комплексу є станція наземного контролю, це продукція компанії Roda. Це німецький виробник, який постачає продукцію армії НАТО... Ми розуміли, що робота в полі вимагає запасу щодо надійності та міцності, тому такий вибір. У складі комплексу є антена, трекбол - мишка, яка не їздить... Є зарядні станції, додаткові батареї, є гаряча заміна для того, щоб змінити батарею, не перериваючи процес. Також є катапульта, яка складається з двох сегментів довжиною 5 м, з якої відбувається старт дрона" - каже розробник дронів Максим Суботін. 

Також до Punisher є контейнер, який допрацьовують у кожному з підрозділів ЗСУ, де його роблять бойовим. Йдеться зокрема про вибуховий пластид, з якого робиться саморобний вибуховий пристрій. Вся електроніка у комплекті до дрона - зарубіжна. 

Український дрон Punisher: що про нього відомо

Розробка безпілотного комплексу розпочалася у 2016 році для вирішення бойових задач під час російсько-української війни. До початку широкомасштабного вторгнення 2022 року БПЛА здійснив близько 120 місій.

Восени 2022 року в інтерв'ю "Громадському" розробник БПЛА Максим Суботін відзначив роботи з подальшого розвитку комплексу, покращення його характеристик та випуску модифікації з двома бойовими дронами.

Вартість комплексу становить близько 50 тисяч доларів США, безпосередньо літальний апарат — близько 10 тисяч доларів США.

Джерело unian