23.11.22 

ImageБілорусь намагається глушити українські безпілотники, які використовуються для контролю за українсько-білоруським кордоном і прикордонною територією.

Як підкреслив прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко під час брифінгу, Україна не займається нагнітанням ситуації на білоруському кордоні.

"По той бік кордону ми фіксуємо застосування засобів радіоелектронної боротьби, яка націлена на те, щоб ускладнити спостереження Силам оборони за лінією державного кордону за допомогою БпЛА, вони намагаються придушити роботу безпілотників, які використовують українські захисники", - сказав Демченко.

За його словами, на кордоні України з Білоруссю не спостерігається змін ні в чисельності військових, ні в характері дій. Білорусь продовжує підтримувати збройну агресію Росії проти України.

Як зазначив Демченко, Білорусь звинувачує Україну у тому, що вона нагнітає ситуацію, укріплюючи кордон.

"Нагнітанням ситуації, власне, займаються Білорусь і Росія, в тому числі формуванням так званого "регіонального угруповання військ союзної держави", яке розгортається на території Білорусі. Ми добре розуміємо, що окремі сили збройних сил Росії також перекидаються на територію Білорусі, але на даний момент не фіксуємо на кордоні створення якогось ударного угруповання, яке могло б нам загрожувати", - підкреслив він.

Демченко нагадав, що залишається постійна загроза завдання ракетних ударів з території Білорусі, а також запуск бойових безпілотників.

При цьому речник ДПСУ наголосив, що Україна не створює жодних провокацій на кордоні з Білоруссю.

Джерело unian