15.02.23 

ImageВ Запоріжжі військові провели показовий політ літака-розвідника, який їм передали волонтери. 

Безпілотник буде працювати на Запорізькому напрямку – допомагатиме захисникам виявляти ворожу техніку.

Майже 2 мільйони гривень на літак-розвідник волонтери зібрали всього за декілька днів завдяки донатам. Перед покупкою консультувались з військовими. Літак замовили у європейського виробника ще восени, але до України його змогли доставити лише на початку 2023 року. Понад 6 тижнів безпілотник збирав виробник, потім тривалий час оформлювали документи. Волонтер Максим Терещенко каже, що в Україні такий літак неможливо придбати і за ним черга.

- Це нідерландський літак з європейськими комплектуючими, який літає та розвідує ціль і потім по ним працює наша артилерія. Ми збирали гроші і займались доставкою цього літака в Україну. Військові багато часу з ним займаються, тестували. Хлопці онлайн навчались керувати ним. Це дуже складна техніка. Опанувати за 2 тижні важко. Ця модель працює в Україні на Бахмуті, на Харківському та Херсонському напрямках. Компанія нідерландська допомагала з технічним супроводом, - зазначив Терещенко.

В соцмережах волонтер організував опитування, щоб визначитись з назвою для літака. Найбільше голосів набрав варіант «Хорт». Волонтери планують придбати автомобіль, який буде командним пунктом для літака.

Військові навчаються керувати безпілотником з початку року. Кажуть, що він може літати під час дощу, снігу, впорається з поривами вітру.

Цей літак може літати на 50 км. Є система захисту від РЕб, це було одним із основних критеріїв при його виборі. Він має гарну камеру з гарним зумом. Він може літати в автономному режимі та ручному, в режимі повної тиші. Якщо сигнал з пультом керування втрачено, то він повертається назад. Відео шифрується. Тобто треба спеціальний ключ аби зчитати відео, а він є лише у оператора. Ворог не зможе зняти з нього інформацію, - розказав військовий на позивний Небо.

Джерело 061