25.03.23 

Image24 березня на засіданні Уряду Кабмін підтримав постанову "Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення оборонних закупівель безпілотних систем вітчизняного виробництва".

Мова йде про спрощення усіх бюрократичних процедур та створення сприятливих умов для вітчизняних виробників БПЛА для налагодження масового виробництва. 

Михайло Федоров, Мінцифри, відзначив, що постанова фундаментально змінює підхід до самого мілтек-бізнесу з боку держави. Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні і залучити більше компаній до виробництва, масштабування та підвищення рівня локалізації комплектуючих, держава підняла частку прибутку до 25%. 

Відтепер виробники зможуть розвиватися і конкурувати з іноземними компаніями. Зазначена постанова змінює підхід до застарілих бюрократичних правил і буде відповідати умовам сучасного світу.

По суті, це наступний крок в розвитку українського ВПК. Нагадаємо, восени 2022 було досягнуто кардинального спрощення процедури прийняття ОВТ в експлуатацію в армії.Створено умови й для стимулювання бізнесу у сфері виробництва БПЛА і залучення якомога більше компаній до процесу.

Також спрощено укладання контрактів, прийомки товару, допуск до експлуатації й постачання на фронт. 

"Незалежність ВПК - це один із факторів обороноздатності країни. Нам не можна відставати від світу. А це означає — розвиток передових розробок, безпілотних технологій, АСУ, тощо. І ми дійсно просунулися в цьому напрямку. І розвиток, і підтримка Українського ринку БПЛА — один із ключових напрямів Міноборони. Восени 2022 року ми досягли радикального спрощення процедури прийняття ОВТ в експлуатацію в армії. Сьогодні отримали це важливе рішення", - наголосив Міністр оборони Олексій Резніков.

Він нагадав, що Міноборони на сьогодні вже отримало заявки від українських виробників на 75 БПЛА різних типів. 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА вже укладено. А у 2023 році Міноборони збільшує закупівлі БПЛА для Збройних Сил України і планує спрямувати на це близько 20 млрд грн.

"Це лише початок. Ми говоримо про розвиток ринку дронів широкого спектру застосування — повітря-земля-вода. Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставку б/к, евакуацію поранених тощо. Я вдячний колегам з Мінстратегпрому, Мінцифри і Мінекономіки, а також всьому складу Кабміну за це важливе рішення", - підсумував Олексій Резніков.