11.05.23 

ImageМиколаївські волонтери збирають гроші на тренажер для пілотів. 

За допомогою такого пристрою українські льотчики зможуть прискорити своє навчання на західних літаках, зокрема і на F-16. Із 200 тисяч гривень станом на десяте травня зібрали вже 110 тисяч.

За словами волонтерки Ірини Ткаченко, ідея зібрати гроші на тренажер для пілотів виникла давно, не знали як втілити її в життя.

" Є люди, які нам готові їх надавати. Є люди, які можуть допомогти, які готові організувати простір, де будуть стояти тренажери", — сказала Ірина Ткаченко.

Український пілот із позивним Пумба — один із перших льотчиків, які підіймали бойові літаки у повітря 24 лютого 2022 року, коли російські війська завдавали удари по аеродромах. Офіцер розповів, що тренажери, які планують придбати миколаївські волонтери, допоможуть їм опанувати західні літаки, зокрема F-16.

"На мою думку, це 60 — 65 відсотків. Саме теоретично вивчаючи літак, ти вже як льотчик опановуєш ту половину знань, яка необхідна тобі надалі в польоті. А вже в польоті навчаєшся відчувати літак. Вже знаєш, які цифри в тебе мають бути на приладах, яка швидкість, яка висота", — розповів пілот “Пумба”.

За словами волонтерки, на тренажер для льотчиків збирають гроші вперше.

"Зараз ми збираємо 200 тисяч — це на тренажери. Чому 200 тисяч, тому що у нас деякі деталі до цього тренажера вже є, тобто ми трошки економимо. Але насправді один тренажер коштує від 150 тисяч гривень і вище. Ми збираємо на два, тобто 100 тисяч на кожен", — пояснила волонтерка Ткаченко.

Збір грошей організували через соціальні мережі, допомагають і волонтери з інших міст.

"Ми робили такі акції, як задонатьте — отримайте підпис від українського пілота, задонатьте — отримайте шеврон від українського пілота. Ця акція досі діє, вона нам дуже допомогла. Збираємо через мій блог, через поширення, багато друзів поширюють цю інформацію. Ця інформація унікальна, ніхто такого не робив і всім хочеться долучитись", — сказала Ірина Ткаченко.

До збору грошей на потреби ЗСУ Ірина Ткаченко долучилась із початком повномасштабної війни. Жінка говорить, що і надалі допомагатиме військовим, зокрема повітряним силам.

Джерело suspilne