21.05.23 

ImageЖителька Миколаєва створила макет найбільшого літака у світі Ан-225 "Мрія".

Станом на 21 травня модель виставили на продаж. На виручені гроші волонтерка збирається купити три автівки для ЗСУ.

Вікторія Сокіл має інвалідність і пересувається у візку. Дівчина виготовляє вироби з дерева: скриньки, годинники, сувеніри. З 2014 року Вікторія вирішила направити своє хобі на допомогу Збройним силам України. Виставляє вироби на продаж, а виручені гроші направляє на потреби військовослужбовців.

"Я побачила в телеграм-каналі, що наші військові потребують дрони, дощовики, оце все. Перше, що ми подарували — це ми подарували дрон, купили за свої кошти, передали особисто 79-й бригаді. Потім ми зібрали 35 наборів зігрівайок", — розповіла Вікторія Сокіл.

Після того як російські війська у лютому 2022 року під час повітряної атаки знищили український літак Ан-225, "Мрія", Вікторія вирішила відтворити його дерев'яну модель. Над макетом "Мрії" дівчина працювала протягом дев'яти місяців. Вага літака близько 350 грамів.

"Зроблена вона із липи. Повністю ручна робота, кожна деталька виточена. Оці ось пропелери, які всередині — це вклеювали пінцетом. Тут же ж, бачте, навіть крила оці, лопаті, як вони нахилені. Кожна деталька зроблена власноруч", — говорить майстриня.

Над дрібними деталями літака доводилося працювати зі збільшувальним склом. За словами Вікторії, найскладнішим був процес фарбування. Витратила близько п'яти балонів білої фарби.

"Оці ось детальки, турбінки, ми їх виточували на наждачному кругу. А так це все вручну. Мені, до речі, мій друг подарував із Німеччини набір стамесок для різблення по дереву. Оце завдяки цьому ми зробили манюню, бо там скільки пальців було перерізано, я вам кажу", — каже Вікторія.

Крила літака підписані Головнокомандувачем ЗСУ та командиром літака. Про роботу волонтерки дізналися працівники "Укроборонпрому" та запропонували підписати літак.

"Передзвонює помічниця Юлія. Каже: "Пані Вікторіє, ми тут вирішили зі своїм керівництвом, щоб ви нам прислали "Мрію" у Київ, а ми вам підпишемо від командира літака "Мрії" Дмитра Антонова і підпис буде Валерія Залужного". Ой, кажу, клас", — згадує волонтерка.

ImageМакет літака з підписами Головнокомандувача ЗСУ та командира "Мрії" виставлений на аукціон у соцмережах. Таким чином Вікторія хоче зібрати гроші на три автівки для військовослужбовців.

"Я зробила 1650 номерків. Один номерок коштує 1000 гривень. Якщо людина хоче взяти участь в цій лотереї, вона купує квиток, пише свій номерок щасливий, а потім, коли всі номерки зберуться, я зроблю онлайн розіграш і той номерок, який випаде, той буде власником "Мрії", — розповіла майстриня.

У Вікторії є і своя мрія.

"Перше, що я хочу — це стати на свої ніжки, щоб бути здоровою і ні від кого не залежати. Не дивлячись на свій стан здоров'я, я не збираю собі гроші на лікування, я хочу скорішої перемоги", — сказала Вікторія Сокіл.

"Людоньки, не здавайтесь ніколи, як би вам тяжко не було. Ви радійте тому, що наші захисники захищають наш спокій, наш сон, будьте вдячними. Перемога за нами".

Ан-225 “Мрія” — найбільший та найпотужніший літак у світі. Створили його для космічної програми “Енергія-Буран”. Проте після розпаду Радянського союзу програма закрилась, а сама “Мрія” стояла в ангарі, поки на початку 2000-х Авіалінії Антонова не переобладнали її під транспортний літак.

За час існування "Мрія" встановила щонайменше 240 світових рекордів.

24 лютого Росія почала повномасштабний наступ на Україну і за три дні, 27 лютого, президент України Зеленський повідомив, що російські війська знищили "Мрію".

Джерело suspilne