18.03.24 

ImageПрезидент Румунії Клаус Йоганніс погодився на перевезення територією Румунії зброї для України та навчання українських пілотів на F-16 в Європейському навчальному центрі F-16 (EFTC), який знаходиться на військово-повітряній базі Фетешті.

За даними журналістів, Йоганніс листом поінформував парламент про те, що дав дозвіл на транзит військової допомоги для України від Фінляндії, а також на навчання на території Румунії близько 50 українських військових.

Питання мають розглянути на зустрічі лідерів обох палат румунського парламенту у понеділок. Голосування у залі має відбутися на наступному спільному пленарному засіданні.

Видання зазначає, що йдеться про навчання українців, які будуть працювати з винищувачами F-16, в Європейському навчальному центрі F-16 (EFTC) на військово-повітряній базі Фетешті. Це новостворений центр, з січня там почали тренування румунські пілоти.

За даними джерел Digi24, українські пілоти мають прибути на базу влітку.

Раніш повідомлялось, що на військово-повітряній базі Фетешті, що за 150 км на схід від Бухареста, відкрився навчальний центр.

Джерело УП