30.04.24 

ImageВиробник одного з українських далекобійних дронів продемонстрував свої потужності та розповів про виробництво безпілотників у репортажі видання The Wall Street Journal.

Про це пише Мілітарний.

Всередині підприємства, збудованого на заході України, десятки робітників у захисному одязі виготовляють елементи фюзеляжу майбутнього безпілотника, назва якого не потрапила під запис.

Під час репортажу робітники продемонстрували етап формування зі скловолокна обшивки літального апарату, а також виробництво механічних деталей.

За словами працівників, завод, що виробляє ударні дрони з дальністю польоту до 800 кілометрів, запрацював лише півроку тому.

До російського вторгнення власник підприємства займався виробництвом пластикової тари на півночі Харківської області. Однак через деякий час після того як йому довелось тікати від окупації, він почав працювати над проєктом власного БпЛА.

Через два місяці група розробників випустила два прототипи, що пройшли перевірку.

Наразі 75 людей працюють на виробничій лінії, яка починається з пресування скловолокна у матриці у формі крил, хвостової та носової частини.

Після 11 годин застигання в печі деталі збираються у невеликий літак із розмахом крил 2 метри. Двигун і вибухівка встановлюються у фюзеляж на іншому заводі.

Завод може виготовляти 1-2 фюзеляжі на день. Щоб збільшити потужність, власник нещодавно придбав другу піч для полімеризації заготовок фюзеляжів. Він планує розширити приміщення та найняти ще 50 чоловік для роботи у дві зміни.

Паралельно підприємство продовжує розробляти іншу модель безпілотника з очікуваним радіусом польоту понад 1000 км.