21.05.24 

ImageУ Закарпатській облраді пояснили, чому не оприлюднили рішення про ліквідацію КП "Міжнародний аеропорт Ужгород"

У Закарпатській обласній раді підтвердили, що ухвалили рішення про ліквідацію комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Ужгород", однак не оприлюднили його через інформацію з обмеженим доступом

Про це йдеться у відповіді Закарпатської обласної ради на запит "Еспресо.Захід ".  

"21.03.2024 обласна рада, відповідно до повноважень визначених пунктом 20 частини І статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", прийняла рішення № 1085 про ліквідацію Закарпатського обласного комунального підприємства Міжнародний аеропорт "Ужгород", - йдеться у відповіді обласної ради. - Документи, які послугували підставою для прийняття вказаного рішення, містять інформацію з обмеженим доступом та не підлягають оприлюдненню відповідно до статей 6, 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Рішення, № 1085 від 21.03.2024 року також містить інформацію з обмеженим доступом та не підлягає оприлюдненню відповідно до статей 6, 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

За даними Закарпатської обласної ради, земельна ділянка, на якій розташований аеропорт,  перебуває у власності Ужгородської міської ради. Нерухоме майно комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Ужгород", відповідно до рішень Закарпатської обласної ради, передано у державну власність. Рухоме майно, відповідно до рішень облради, станом на сьогодні є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ та міст області (комунальною власністю) і питання щодо його передачі у державну власність може розглядатись виключно на черговій сесії обласної ради. 

При цьому в обласній раді наразі не знають, чи створення окреме державне підприємство, яке забезпечуватиме діяльність аеропорту та в якому могли б працевлаштувати частину працівників КП "Міжнародний аеропорт "Ужгород", на якому працювало 118 працівників при штатній чисельності 167 осіб.

Інформацію про те, що обласна рада ухвалила рішення про ліквідацію Закарпатського обласного комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Ужгород" ще у березні повідомив ексдиректор підприємства Олег Коцюба . За його словами, майно передали державній структурі, яка не має сертифіката експлуатанта аеропорту.