Україна невдовзі отримає шість винищувачів F-16 від Норвегії.
Про це заявив прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере під час спільної пресконференції з президентом Володимиром Зеленським.
За словами Стере, літаки вже є власністю України, однак перед відправленням мають пройти ремонт і технічну підготовку.
Прем'єр пояснив, що Норвегія вже кілька років практично повністю використовує винищувачі F-35, тому F-16 тривалий час не перебували в активній експлуатації.
"Ми вже кілька років використовуємо F-35. Тому ці літаки потребували значного ремонту та підготовки для включення до складу Повітряних сил України", - сказав Стере.
Він зазначив, що на відміну від Норвегії, деякі європейські країни передавали Україні F-16 безпосередньо з бойового чергування. Саме тому такі літаки могли швидше вводитися в експлуатацію.
За словами норвезького прем'єра, підготовкою та ремонтом винищувачів, які мають отримати українські Повітряні сили, займаються техніки з Бельгії.
