27.06.22 

ImageГендиректор Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський на ACI Europe: Після перемоги роль аеропорту стане ще вагомішою в економіці України

З 22 по 24 червня 2022 року у Римі, Італія, у міжнародному аеропорту Ф’юмічіно відбулась Асамблея Міжнародної ради аеропортів Airports Council International (ACI Europe), присвячена європейському ринку авіаперевезень та викликам, з якими зіткнулася авіа галузь через COVID-19 та російську воєнну агресію проти України.

Щорічний конгрес ACI EUROPE об’єднує всю європейську спільноту аеропортів разом із їхніми галузевими партнерами, вищими посадовими особами Європейського Союзу, ЄВРОКОНТРОЛЮ, EASA, ECAC. Цьогоріч Асамблея пройшла під гаслом "Формуємо нашу нову нормальність".

Спеціальне запрошення на Асамблею для виступу перед міжнародною аудиторією отримав генеральний директор Міжнародного аеропорту "Бориспіль", радник міністра інфраструктури Олексій Дубревський. Про це повідомили на сайті аеропорта.

Олексія Дубревського було запрошено з метою передачі реального досвіду реагування на військове вторгнення та збереження аеропорту як критичної інфраструктури під час війни. У своїй доповіді він позначив проблеми та виклики, які має цивільна авіація України під час війни, а також запропонував напрямки забезпечення подальшої співпраці з міжнародними партнерами щодо комплексного відновлення галузі та інфрастуктури, яка постраждала внаслідок воєнних дій в Україні.

Олексій Дубревський подякував комітету ACI EUROPE за можливість виступити перед європейською спільнотою аеропортів, навів факти руйнації українських аеропортів внаслідок обстрілів російським агресором, наслідком чого стали втрати життів мирного населення України, знищення критичної інфраструктури цивільної авіації України, житлового фонду.

"Після перемоги України над окупантом нам усім доведеться дуже багато працювати для відновлення галузі. І українська, і європейська авіація повинні будуть подолати чимало викликів. Потрібні співробітництво та консолідована підтримка міжнародної спільноти для відновлення постраждалої інфраструктури України, а також вдосконалення систем безпеки та протиповітряної безпеки",- зазначив Олексій Дубревський у своєму виступі на Асамблеї.

Гендиректор Міжнародного аеропорту «Бориспіль» зупинився у своїй доповіді на безпосередніх рішеннях, які втілювались протягом чотирьох місяців війни для збереження інфраструктури аеропорту, та зосередився на двох напрямках. Перший – відновлення інфраструктури і авіаційна безпека, другий – стратегічне бачення післявоєнного розвитку авіаційної галузі України. Так, до війни Міжнародний аеропорт "Бориспіль", як головні повітряні ворота України, зосереджував 60% національного пасажиропотоку й 85% вантажопотоку.

Українська влада вже зараз ставить завдання з відродження економіки країни, ії масштабного відновлення. Після настання перемоги, роль Міжнародного аеропорту «Бориспіль» стане ще вагомішою: повернення українських біженців, доставка гуманітарних вантажів, обладнання, медикаментів, обслуговування громадян тих регіонів, в яких аеропорти суттєва постраждали та не зможуть швидко запуститись, і ще багато іншого.

Наприкінці зустрічі організатори Асамблеї ACI Europe вручили Олексію Дубревському картину “DETI” відомого італійського художника сучасності, засновника мистецького напрямку Nuovo Futurismo Марко Лодоли. Вона була створена художником після потрясіння всього світового співтовариства бомбардуванням російськими військами Маріупольського драматичного театру, де в підвалі ховалися сотні українських дітей. Картина виконана в кольорах прапора миру та нагадує про численні страждання, спричинені тривалою війною. Один з головних елементів – знаменитий голуб Пабло Пікассо. Наразі картини художника займають центральне місце в Aeroporti di Roma.