18.09.22 

ImageКоролівство Іспанія відправило 5 транспортних літаків Повітряних сил ЗС Іспанії з боєприпасами для великокаліберних артилерійських систем до України. 

Міністерство оборони Іспанії офіційно повідомило, що 9 вересня 2022, літак Повітряно-космічних сил ЗС Іспанії Т-23 вилетів з авіабази Торрехон-де-Ардос (Мадрид) і транспортує в Україну боєприпаси великокаліберної польової артилерії. Це вже п'ятий рейс зі зброєю, переданою Україні Іспанією за останні дні. Минулого тижня чотири рейси вилетіли з бази в Роті (Кадіс) за підтримки країни-союзника. Загалом вантажі, які були здійснені цими днями, становлять 75 піддонів великокаліберних боєприпасів.

Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес прибула до літака перед вильотом до Кадіса для участі в пам’ятних заходах із нагоди 500 річчя сторіччя першої навколосвітньої подорожі та поспілкувалася з екіпажем.

Крім того, у відповідь на чітке звернення Міністра оборони України під час останньої міністерської зустрічі в Празі Міністерство оборони Іспанії відправило вантажівку з медичними засобами.

Так само, у відповідь на запит української влади щодо матеріалів та обмундирування для зимових умов, з Іспанії вже виїхало двадцять вантажівок із спорядженням, яке протягом серпня підготував підрозділ матеріально-технічного забезпечення Армії Іспанії.

Як зазначила Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес своїм колегам з Європейського Союзу на празькій міністерській зустрічі, "усі ці поставки є прикладом рішучої та постійної підтримки українського народу з боку Іспанії протягом тривалого часу".