16.01.23 

ImageКожна повітряна ціль нам відома. Про це під час телемарафону розповів речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат.

— Ми уважно слідкуємо за всіма аеродромами, які використовує противник на території білорусі, — зазначив полковник Юрій Ігнат. — Усі вони під пильним контролем нашої радіолокаційної розвідки та всіх розвідок в цілому. Нам все відомо.

Також офіцер закликав не панікувати з приводу знаходження на аеродромах у білорусі кількох винищувачів та транспортних літаків військово-космічних сил країни агресора.

— Можливо метою цих навчань є перегрупування військ ворога, а можливо вони хочуть навпаки перекинути свої сили на схід України, так, як вони це робили раніше, — припустив він. — Безумовно ми будемо спостерігати за цими навчаннями теж.

Щодо загрози нападу з боку білорусі під прикриттям так званих військових навчань, полковник Юрій Ігнат заспокоїв, що всі дії ворога контролюються і поки що немає ознак для створення ним ударних угруповань. Однак Збройні Сили України та інші силові структури не втрачають пильності. Бо всі ми добре пам’ятаємо, як минулого року росія під прикриттям фейкових навчань створила багатотисячне угруповання військ, яке 24 лютого віроломно зайшло в Україну.

— Ми бачимо, що з початку військової агресії росії проти України військові аеродроми білорусі активно використовувались для завдання ракетних ударів по нашій державі, — зазначив полковник Юрій Ігнат. — Звіти по Києву та об’єктах критичної інфраструктури навколо столиці працювали ворожа авіація та оперативно-тактичні комплекси «Іскандер». Зараз ми не спостерігаємо, щоб росія використовувала білорусь саме для завдання ракетних ударів по Україні.

Нереалістичним назвав полковник Юрій Ігнат сценарій висадки російського десанту за допомогою літаків на територію України чи безпосередньо у Київ.

— Якщо вони і наважаться на такий зухвалий хід, то навряд чи зможуть навіть долетіти до кордонів, — наголосив офіцер. — Ворога зустрінемо достойно. Головне отримати від наших західних партнерів системи протиракетного озброєння. Адже ми бачимо, що росіяни можуть застосувати балістичні ракети, тому ми очікуємо в достатній кількості засоби протиповітряної оборони, щоб максимально захистити Україну.

Про трагедію у Дніпрі, де було росією завдано ракетного удару по житловому будинку, що призвело до численних жертв, полковник Юрій Ігнат сказав, що завдавання подібного удару це складна у технічному виконанні річ.

— Є маршрут, є штурман, — зазначив він. — Там є цілий екіпаж. Для них ставляться передпольотні завдання і таке інше. Вони прекрасно знають, куди вони будуть стріляти і яка у них буде ціль. І вони знають, яка неточна їхня ракета. Тому вони прекрасно знають, що влучать в цивільний об’єкт. Завдавати такими ракетами удару по цивільній інфраструктурі це злочин. Звичайно, цьому удару має бути надана жорстка правова оцінка і всі вбивці мають бути покарані.

Учора росіяни вперше, під час ракетного удару по Києву, застосували ракети С-300. За слова полковника Юрія Ігната, зараз розглядається два боки цього питання, чи це були ракети С- 300, чи С- 400. Швидкість цих ракет дуже висока і відстань від кордону до Києва ці ракети долають всього за кілька хвилин.

— Ми розуміємо і цю загрозу, тому вживатимемо всіх заходів, щоб захистити Україну, — запевнив офіцер.

Джерело  armyinform