14.04.23 

ImageМіжнародний аеропорт "Бориспіль" провів масштабне тренування аварійно-рятувального загону на летовищі

10 квітня 2023 року аварійно-рятувальна команда Міжнародного аеропорту "Бориспіль" і представники ГУ ДСНС України в Київській області та Національної поліції України  на учбовому-тренувальному полігоні летовища аеропорту провели повномасштабне тренування з відпрацювання дій  при очікуваній посадці аварійного повітряного судна, аварійної посадці літака та ліквідації наслідків (гасіння авіаційного палива) й проведення аварійно-рятувальних робіт наземною пошуково-рятувальною командою.

У тренуванні були задіяні 79 фахівців та 23 одиниці техніки, у тому числі пожежні машини "Panther" та "Швидка медична допомога".

Також був використаний справжній літак Boeing 737-200, який возив пасажирів авіакомпанії “АероСвіт”. Після банкрутства авіаперевізника цей літак викупив аеропорт "Бориспіль". 

Повномасштабне тренування аварійно-рятувальної команди Міжнародного аеропорту "Бориспіль" здійснюються один раз на 2 роки згідно наказу Міністерства інфраструктури № 286 від 7.05.2013 р “Правила аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів”. Їх було створено відповідно до норм Міжнародної організації цивільної авіації (International Civil Aviation Organization; ІCАО).

Головна мета тренування- підвищити рівень готовності аварійно-рятувальної команди до надзвичайних ситуацій: пошук аварійного повітряного судна, відпрацювання дій при аварійної посадці літака, гасіння літака та розлитого авіаційного палива, евакуацію екіпажу і пасажирів, підйом, транспортування та евакуацію літака тощо. Медики аеропорту відпрацювали надання первинної медичної допомоги, організацію зони транспортування, черговість та направлення потерпілих до медичних закладів, облік потерпілих.

"Міжнародний аеропорт "Бориспіль" був і є головний аеропорт нашої країни. Головна мета- якомога швидше відновити виробничу діяльність аеропорту після перемоги, з гарантованою безпекою польотів та пасажирів. Саме тому ми проводимо тренування згідно найнебезпечніших сценаріїв можливих аварійних ситуацій, пов’язаних з повітряними суднами", – зазначив генеральний директор ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" Олексій Дубревський.