07.06.23 

ImageУкраїна почне підготовку інфраструктури для F-16 після остаточного рішення країн-партнерів, але вже є розуміння, що й де робити —Президент В.Зеленський

Після досягнення остаточних домовленостей країн-партнерів про передачу Україні бойових літаків F-16 наша держава розпочне підготовку відповідної інфраструктури для них, і цей процес потребуватиме певного часу. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час спілкування з представниками ЗМІ з нагоди Дня журналіста.

Як зазначив Глава держави, під час його нещодавнього візиту до Молдови для участі в саміті Європейської політичної спільноти відбулася дуже важлива зустріч із лідерами країн, які підтвердили готовність надати Україні літаки F-16. Нині ще потрібне спільне погодження зі Сполученими Штатами Америки.

"Партнери знають, скільки літаків нам потрібно. Я вже отримав від деяких наших європейських партнерів розуміння щодо кількості — вона потужна. Я дуже радий тій інформації, яку одержав від деяких держав. Просто в мене був такий день щастя. Це була серйозна, потужна пропозиція", — розповів Володимир Зеленський.

Президент виступає за те, щоб коаліція винищувачів була зафіксована окремою домовленістю. Це може відбутися на черговому засіданні групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" або на іншій платформі.

"І тоді розпочнеться підготовка всієї інфраструктури. Це нешвидко. Є розуміння, що робити. Командувач (Повітряних сил Збройних Сил України. — Ред.) Микола Олещук розуміє, де робити, що робити, у якій кількості", — сказав Глава держави.

Джерело armyinform