11.07.23 

Image10 липня Спеціалізована антикорупці?йна прокуратура за матеріалами НАБУ направила до суду обвинувальний акт стосовно ексдиректора Промоборонекспорта, що входив до  складу Укроборонпрому.

Колишнього виконувача обов'язки директора підприємства звинувачують у привласненні 1,34 млн доларів, під час капітального ремонту трьох гелікоптерів в одній південноамериканській країні у 2016 році, повідомляють у САП.

У 2013 році між "Промоборонекспортом" та однією з країн Північної Америки було укладено контракт щодо ремонту вертольотів МІ-17-1В. У жовтні 2016 року після його завершення та проведення випробувальних польотів "Промоборонекспорт" уклав договір із іноземною компанією начебто для надання послуг із технічного огляду двигунів та головних редукторів до вертольотів. При цьому потреба у таких роботах була відсутня, а іноземна компанія не мала відповідного дозволу та кваліфікації.  Надалі очільник ДП використав своє службове становище та підробив документи про начебто виконання робіт з техогляду, які насправді не виконувались.

Це призвело до розтрати коштів у сумі 1,34 млн дол. США. Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали після передачі від СБУ у 2023 році справи за підслідністю.  

Нагадаємо."Авіакон" в суді вимагав від "Промоборонекспорту" 508 тис. $ за зірваним договором на ремонт вертольотів для Мексики.   21.10.2013 року Промоборонекспортом було укладено зовнішньоекономічний контракт із ВМС Мексики на капремонт вертольотів Мі-17-1В. Проте 28 жовтня 2016 року Промоборонекспорт із замовником уклали додаткову угоду, яка припинила дію контракту з "Авіаконом".