11.03.24 

ImageУкраїнський транспортний літак Ан-124-100 "Руслан" доставив до Іраку військових інженерів з Нідерландів.

Про це повідомляють на сайті нідерландської армії, пише "Мілітарний".

Перша частина інженерно-оперативної групи прибула на американську авіабазу Аль-Асад на заході Іраку, на початку цього тижня.

Команда будує спеціальний великий намет, який повинен захищати нідерландські транспортні гелікоптери Chinook від погодних умов регіону.

Гелікоптери прибудуть до Іраку вже у травні в рамках Місії НАТО.

Оперативна група та обладнання для розміщення гелікоптерів були доставлені транспортним літаком Ан-124-100 "Руслан" авіакомпанії "АНТОНОВ".

Військові Нідерландів наголосити, що літак, зокрема, перевіз деталі довжиною 12 метрів, які не помістилися б у звичайний транспортний літак.

Друга група військових інженерів з рештою деталей приземлилися в Іраку у суботу, 9 березня, їх також перевіз український Ан-124-100.

Команда інженерів розраховує витратити близько 3 тижнів на зведення намету. Зараз вони почали встановлювати опорні плити. Коли намет буде встановлено, будуть споруджені й інші об’єкти. Також мають бути облаштовані робочі місця та забезпечено проживання для 120 військовослужбовців.

Три гелікоптери Chinook будуть використовуватися для забезпечення підрозділів НАТО, які перебувають в Іраку. Зокрема, і для переміщення радників, підрозділів і техніки.