21.03.24 

ImageРумунія підписала договір із консорціумом концесіонерів Avant Airports і українською компанією Автомагістраль-Південь на будівництво нового аеропорту поруч із Бухарестом.

Новий аеропорт може виникнути на місці виведеного з експлуатації військового аеродрому в місті Алексене за 66 км від Бухареста і стати альтернативою аеропорту в Отопені, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію Автомагістраль-Південь.

Аеропорт зможе працювати з усіма категоріями вантажу, приймати широкофюзеляжні, далекомагістральні літаки типу Boeing 777 або Airbus A330, створить умови для залучення лоукостерів, спеціалізуватиметься на технічному обслуговуванні літаків.

"Ми бачимо аеропорт Алексене як найсучасніший авіаційний хаб і драйвер економічного зростання як для регіону Яломіца, так і загалом для Румунії. В Україні наша компанія брала участь у реконструкції аеропортів Миколаєва, Херсона, Одеси. У Румунії ми завершуємо реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту Сату-Маре, тепер у нас є можливість взяти участь, напевно, у наймасштабнішому й найамбітнішому інфраструктурному проєкті Румунії. Наша перемога в тендері - свідчення довіри до компанії з боку румунських партнерів. Якщо вдасться залучити інвестиції та реалізувати проєкт, це допоможе нам відкрити ринок ЄС", — заявив генеральний директор Автомагістраль-Південь Микола Тимофєєв.

Концепція майбутнього аеропорту передбачатиме пасажирський термінал площею 30 тис. кв. м, здатний обслуговувати 6,5 млн пасажирів щорічно, а також вантажний термінал 20 тис. кв. м для обробки понад 10 тис. тонн вантажів на рік. Об'єкти проєкту також охоплюють майданчик для ремонту та обслуговування літаків площею 30 тис. кв. м, авіаційну академію, заправні пункти, митницю і фотоелектричний парк, покликаний забезпечити енергетичну незалежність аеропорту.

Девелопер проєкту, Avant Airports, зазначають, що для розроблення проєкту залучила команду найкращих експертів із цивільної авіації з понад 15 країн світу. Автомагістраль-Південь відповідатиме за виконання робіт.

Аеропорт Алексене стане першим у Румунії приватним аеропортом. Пройдено лише перший етап, укладено концесійний договір із місцевою громадою. Тепер девелопер може починати процес залучення інвестицій, який оцінюється в 400 млн євро. Термін реалізації проекту становитиме чотири роки.