23.04.24 

ImageУ Львові створюють ініціативну групу, яка пропонує відновити "історичну справедливість" і перейменувати львівське летовище.

Про це повідомив громадський діяч та політик Володимир Гірняк, повідомило "Еспресо.Захід".

"Провів консультації з істориками, громадськими діячами, котрі підтримують ідею. Так, сьогодні окреслили подальші кроки, зокрема з відомим істориком-медієвістом Володимиром Александровчем, громадським діячем Олегом Подвірним та іншими зацікавленими особами. Зараз створюємо ініціативну групу і пропонуємо відновити справедливість і перейменувати львівське летовище на аеропорт "Львів" імені Короля Данила. Такий крок, крім відновлення історичної справедливості, матиме й політичне значення для розвінчання російської міфології та ствердження тяглості української державності у лоні європейської цивілізації. Вважаємо, що саме зараз на часі здійснити таке перейменування, адже, пов’язані з ним технічні проблеми не будуть створювати незручностей, з огляду на незадіяність аеропорту у цивільних аероперевезеннях", – написав Гірняк.

9 листопада 2011 року аеропорту "Львів" було присвоєно ім’я Данила Галицького. Таке рішення Кабінет міністрів Азарова ухвалив за поданням діяча Партії регіонів, тодішнього віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова.

"При цьому було проігноровано позицію львів’ян, які виступали, аби в назві фігурував титул "король", яким володів Данило Романович. Сьогодні особливо зрозуміло, що відмова згадати про титул найвпливовішого володаря Русі свого часу була нічим іншим, як підігруванням офіційній російській історіографії, котра введеним лише у ХІХ столітті означенням "Галицький" маргіналізує володаря Києва та короля Русі. А саме такий титул отримав Данило Романович після коронації", – відзначив Гірняк.

Також він додав, що група вивчає фінансову можливість, враховуючи, що  першочергові потреби сьогодні у забезпеченні фронту.

"Хоча не треба забувати, що війна йде не просто за території, а за історичну пам’ять, яку хоче присвоїти Москва", – підсумовує Гірняк.

Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького - другий найбільший в Україні за пасажиропотоком у 2021 році. 

20 жовтня 2011 року Львівська міська рада за пропозицією об’єднання "Свобода", фракція якого мала там більшість, зверталась до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з вимогою назвати аеропорт іменем Степана Бандери.

Джерело То є Львів