14.05.24 

ImageАпеляційна палата ВАКС не стала переглядати угоду з екс-заступником мера Одеси у справі про заволодіння аеропортом

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду не стала переглядати угоду про визнання винуватості, затверджену з колишнім заступником міського голови Одеси Анатолієм Орловським у межах справи про заволодіння комунальним аеропортом «Одеса».

Таке рішення 9 травня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд затвердив угоду з Орловським і призначив йому умовне покарання. Захисник ексмера Одеси Олексія Костусєва подав скаргу на цей вирок.

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного (Олексія Костусєва – ред.) на вирок Вищого антикорупційного суду від 29 березня 2024 року повернути особі, яка її подала. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру бізнесменам Борису Кауфману і Алексу Боруховичу, а також колишньому міському голові Одесі Олексію Костусєву та його ексзаступнику. За даними слідства, у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об'єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об'єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста, усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

Джерело slovoidilo