28.08.22 

ImageНа другий день повномасштабного вторгнення військ РФ у аеропорті Жуляни не було нікого, хто мав його охороняти. 

Хто саме відстояв київський аеропорт Жуляни в інтерв’ю на радіо “Київ FM” розповів заступник секретаря РНБО (2019-2020 рр.) генерал-майор Сергій Кривонос, який з перших днів повномасштабного вторгнення РФ очолював захист повітряних воріт столиці – аеропорту “Жуляни”.

“У Жулянах я з’явився 25 лютого. З 25-го лютого в аеропорті Жуляни не було нікого, кого ми рахуємо олігархами, не було абсолютно нікого з величезної команди компанії, яка обслуговує аеропорт, величезної команди поліцейських, які також охороняли цей аеропорт. Нікого не було. Аеропорт був кинутий напризволяще”, – розповів він.  

Генерал зазначив, що головною метою було не допустити сценарію Гостомеля, де російський десант встиг висадитися, що дозволило військовим РФ окупувати міста Київщини.   

За словами Кривоноса, Головнокомандувач ЗСУ Залужний направив до київського аеропорту силовиків Національної Гвардії, Державної прикордонної служби, невеликі частини Збройних сил України з президентського полку, ветеранів морської піхоти, курсантів військового інституту університету Шевченка, частину людей з колишнього “Правого сектору”.   

“Тому ці люди й забезпечили те, що унеможливило бажання ворога захопити аеропорт. Бо ми ж розуміли, у разі успішного захоплення аеропорту росіянами – від аеропорту до президентського кварталу у нас там трошки менш ніж сім кілометрів. З урахуванням, що військ у середині Києва практично не було, крім охорони президентського кварталу, де ніяк не могли поміряти на когось там бронежилет, смішно просто. А питання полягає у тому, що росіяни могли захопити аеропорт і за прикладом Василькова і Гостомеля ми бачили як вони це робили. Тому ми достатньо швидко зробили певні заходи, аби унеможливити посадку літаків взагалі будь-яких”, – наголосив військовий.   

Також генерал зазначив, що наразі чинна влада звинувачує оборонців Жулян у перевищенні службових повноважень.   

“Наразі нам це виставляють, як звинувачення, що ми перевищили свої повноваження і нанесли шкоду державі. Нанесли шкоду державі тим, що не допустили висадки російського десанту? Цікавий момент”, – додав він.

Для Кривоноса не було сюрпризом, як для деяких представників влади, напад військ РФ з боку Білорусі, адже це найкоротша відстань від Чорнобиля до Києва по чудовим дорогам “Великого будівництва”.  

“Це дозволило росіянам швидко по чудово вибудованій дорозі доїхати до окраїн нашої столиці. Тому, як росіяни діяли все співпало з моїми прогнозами, які я давав ще у січні й березні 2021 року”, – розповів Кривонос.? 

Крім того, генерал додав, що Київ вистояв чудом, який створили українці всупереч діям політичного керівництва країни.  

“Український народ у черговий раз показав, що він спроможний у найкоротший час самоорганізуватися й організувати обороні рідної домівки, рідної вулиці, рідного села, не зважаючи на прийняття рішень у Києві чи в області. Люди достатньо швидко самоорганізувалися і почали працювати. І я вдячний всім українцям, які це зробили. Це як раз те українське чудо. Перше чудо було у 14-му році, зараз це наступне чудо, яке ми зробили у 22-му році. Це і дозволило не очікуючи певних дій керівництва країни забезпечити безпеку”, – пояснив генерал.    

Довідково. Генерал Сергій Кривонос керував обороною Краматорського аеродрому під час першої фази нападу Росії у 2014 році. Він був одним із тих, хто фактично створював в Україні Сили спеціальних операцій. 

Джерело bigkyiv