31.08.22 

ImageВПС США мають курс для пілотів F-16, який можна адаптувати для України.

Українські Повітряні Сили витримали шість місяців війни проти значно більших і досконаліших російських військ, але в США стурбовані тим, що Росія може отримати перевагу в повітрі, якщо українські пілоти не будуть обладнані та навчені керувати сучасними західними літаками, такими як F -16.

Навчання льотчиків Повітряних сил Збройних Сил України польотам на американських винищувачах F-16 може проводитися за тренувальною програмою, яку кілька десятиліть використовують для румунських ВПС. 

Про це йдеться у статті  Air Force magazine.

Командування навчання та підготовки ВПС США має курс для пілотів країн-партнерів та союзників, який можна адаптувати для України. Це шестимісячний курс початкової кваліфікації ANG International Initial Qualification (Advanced).

Румунські ВПС завершують перехід від радянських МіГ-21 до збудованих у США F-16. Їхні льотчики проходять навчання на авіабазі Національної гвардії Морріс, штат Арізона.

Полковник Брант А. Патнем, заступник командира 162 авіакрила в Моррісі, бачив, як покоління східноєвропейських льотчиків-винищувачів, таких як румунські, закінчували американські навчальні програми, і він вважає, що українці досягнуть успіху в цій програмі.

"Згідно з тим, що я чув, я думаю, що вони ідеально впишуться в те, чим ми тут займаємося", – сказав він в інтерв'ю журналу Air Force Magazine.

Представник ВПС США сказав, що іноземні льотчики-винищувачі в США зазвичай починають з кількох тижнів на навчально-тренувальному літаку Т-6, потім проводять кілька місяців, літаючи на швидшому Т-38. Після закінчення навчання пілот може записатися на базовий курс бойових льотчиків.

Більша частина курсу використовує модель F-16C, оскільки більшість пілотів літатимуть на одномісних літаках, коли повернуться додому.

Джерело liga.net