29.12.22 

ImageПостраждалі країни вимагають від Ірану згоди на арбітраж у справі про збитий літак МАУ у Тегерані

Великобританія, Канада, Україна та Швеція вимагали, щоб Іран погодився на арбітражний розгляд спору, пов'язаного зі збитим над Тегераном українського літака МАУ, внаслідок чого загинули 176 людей. 

Відповідну заяву опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ України.

- Відповідно до статті 14 Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації 1971 року, ми вимагаємо, щоб Іран погодився на арбітражний розгляд спору, пов'язаного зі знищенням літака рейсу PS752 двома ракетами класу "земля-повітря", запущеними незаконно та навмисно членами підрозділу протиповітряної оборони Корпусу вартових Ісламської революції (КІР) Ірану, - йдеться у заяві Міжнародної групи з координації допомоги жертвам PS752.

Як зазначено у повідомленні, координаційна група продовжить докладати всіх можливих зусиль для притягнення Ірану до міжнародної відповідальності за його численні порушення міжнародно-правових зобов'язань за кількома договорами.

– Сьогоднішній крок є частиною комплексної стратегії, спрямованої на забезпечення прозорості та справедливості жертв трагедії та їхніх сімей, – наголосили міністри.

Йдеться про український літак МАУ, який був збитий над Тегераном у січні 2020 року. На борту було 176 людей, вижити нікому не вдалося. Серед пасажирів були громадяни України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. Влада Ірану визнала, що МАУ було збито їх ракетами, причиною вказали - помилка оператора протиповітряної оборони, який визначив борт як "ворожу мету".

Джерело KP