29.08.22 

ImageМіГ-29AS зі Словаччини стануть наймолодшими літаками в Повітряних Силах ЗСУ

Повітряні Сили України вже невдовзі посиляться 11 винищувачами МіГ-29 від Словаччини.

Словаччина має на озброєнні 9 Міг-29AS та 2 МіГ-29UBS, які передають Україні.Передача машин має відбутися найближчим часом, якщо не відбулась вже без урочистих заходів.

Справа в тому, що повітряні сили Словаччини вже офіційно повідомили, що попрощались з МіГ-29 та опублікували серію відповідних повідомлень.

"Прощання з нашими "МіГ"ами. Весь аеропорт пішов у тишу.. Всі в очікуванні прибуття наших МіГ-29.. І цей момент настав. Наші красені прилетіли. Сльози на очах у багатьох...", - йдеться у дописі під відео, на якому четвірка Міг-29AS проходить над аеродромом.

Також була викладена цитата одного зі словацьких пілотів-винищувачів, який зізнався, що для нього "МіГ-29 був, є і назавжди залишиться в моєму серці як виняткова машина та "друг", який дарував мені радість, який був надійним і який завжди повертав мене додому".

Словаччина після передачі МіГ-29 залишається взагалі без винищувачів.  Сусіди Словаччини, Чехія та Польща, охоронятимуть її небо з вересня, поки Словаччина очікує на поставки 14 нових винищувачів F-16 американського виробництва.  Для України посилення літаками МіГ-29AS має величезне значення. Справа в тому, що ці машини будуть наймолодшими винищувачами у складі Повітряних Сил України, які з 1991 року лише модернізовували наявні машини.

Словацькі літаки були отримані від РФ за борги у 1994-1996 роках. Машини надійшли у найсучаснішій на той час версії МіГ-29С, яка мала збільшене бойове навантаження та запас палива, а також оновлене бортове оснащення.

Через 10 років, у середині 2000-х років, Словаччина провела модернізацію бортів до версії AS, завдяки чому був оновлений радіолокаційний прицільний комплекс літака і була встановлена РЛПК-29М зРЛС Н019МЭ "Топаз", яка має більшу дальність огляду та завадостійкість, а також можливість обстрілу одночасно двох цілей. Були оновлені і двигуни, які отримали більший ресурс, а загальний ресурс машини був оцінений до 2035 року.

Також у кабіні були встановлені багатофункціональні дисплеї, оновлена апаратура зв'язку та навігації за стандартом НАТО. 

Джерело defense express