11.01.23 

ImageМіністр національної оборони Канади Аніта Ананд анонсувала купівлю у Сполучених Штатів зенітного ракетного комплексу NASAMS та боєприпасів для нього з подальшою передачею Україні.

Надання цього ЗРК буде першою канадською допомогою системами ППО для України. Про це повідомляють Повітряні Сили ЗСУ у Телеграм. 

"Канада солідарна з українцями, які героїчно борються проти незаконного та невиправданого вторгнення росії. Ми вже виділили понад 1 мільярд доларів США на військову допомогу Україні, і сьогодні ми йдемо далі із першим наданням системи протиповітряної оборони для Україні. Канада продовжуватиме співпрацювати зі Сполученими Штатами, а також з іншими членами Альянсу та партнерами, щоб вирішити оборонні пріоритети України в короткостроковій та довгостроковій перспективі, включно з високопродуктивними засобами, таким як NASAMS", - Шановна пані Аніта Ананд, Міністр національної оборони Канади.

ДОВІДКОВО. Ця допомога на суму приблизно в 406 мільйонів доларів США, базується на додатковій військовій допомозі України на 500 мільйонів доларів США, про яку прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив 14 листопада 2022 року, та заснована на постійній військовій підтримці Канади Україні, включаючи навчальну місію – операцію UNIFIER, передачу бронетехніки, артилерії, безпілотників і зимового одягу, а також постійної роботи Королівських ВПС Канади з транспортування військової допомоги наданої Канадою, членами Альянсу та партнерами, що направляється в Україну.

Фото ілюстративне