14.02.23 

Міністр оборони ФРН вважає, що Україні необхідні насамперед системи ППО та боєприпаси, а тема літаків є віддаленою перспективою.

Таку думку Пісторіус висловив перед початком зустрічі в форматі "Рамштайн" у Брюсселі 14 лютого.

"Усі зрозуміли, що питання протиповітряної оборони та постачання боєприпасів є набагато важливішими наразі, ніж дискусія про літаки", - сказав міністр, не погодившись з твердженням, що питання передачі літаків є одним з основних у ході сьогоднішньої зустрічі. 

Відповідаючи на запитання щодо можливості передачі іншими країнами літаків радянського зразка, Пісторіус зауважив, що це мають вирішувати країни, які можуть передати таку техніку, але акцентував на тому, що доцільність цього буде залежати від наявності боєприпасів і запчастин. 

Міністр оборони ФРН закликав сфокусуватися на тому, що потрібно зараз з огляду на весняний наступ.

«Ми бачимо, що росія хоче знову перебрати на себе ініціативу на Донбасі. Ми реагуємо нашим танковим пакетом. Весняний пакет у дорозі», - сказав Пісторіус.

 Він підтвердив, що Німеччина передасть 14 танків Leopard 2A6, Португалія - 3 танки такого ж типу (що для такої невеликої країни є адекватним внеском), польські колеги - машини 2А4. 

«Йдеться не лише про те, скільки танків і якого типу будуть передані, а про те, чи будуть до них боєприпаси та запчастини, а це залежить не від Федеративної Республіки Німеччина, а від оборонних концернів», - зауважив політик. Він згадав у цьому контексті, що в Словаччині почав функціонувати центр з ремонту техніки. 

Міністр також особливо наголосив на навчанні і нагадав, що Німеччина до цього часу підготувала 1200 українських солдатів на системах Mars, Patriot, Marder, Leopard, Iris-T, Panzerhaubitze 2000. 

 «Навчання та передача техніки мають іти пліч-о-пліч, лише тоді це буде мати ефект», - сказав глава Міноборони. 

Він запевнив, що Німеччина продовжуватиме робити разом з партнерами все, щоби підтримати Україну. Міністр нагадав, що ФРН надає найбільшу підтримку в військовому плані серед усіх держав-членів ЄС. Водночас він наголосив на необхідності узгоджувати та зважувати кожен крок, розставити правильні акценти щодо підтримки України з урахуванням її потреб. 

Пісторіус зауважив, що зміг на місці отримати уявлення про те, що відбувається, під час візиту минулого тижня до Києва, а також під час спілкування з українськими бійцями, які наразі проходять навчання в Мунстері, Німеччина, на танках Leopard 2A6.

Джерело ukrinform