28.03.23 

ImageНадав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього.

Екс-президенту АТ "Мотор Січ" повідомлено про нову підозру.

За процесуального керівництва Офісу Генпрокурора здійснюється досудове розслідування стосовно експрезидента АТ «Мотор Січ», який підозрюється у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.

Про це повідомляють Офіс Генпрокурора та СБУ. 

У ході розслідувнння встановлено, що на початку повномасштабної війни, у квітні 2022 року, коли українські військові звернулися щодо оплатної передачі в користування гелікоптерів Мі-2, експрезидент надавав вказівки співробітникам підприємства приховати документи на гелікоптери. 

Це робилося для того, щоб пілоти не могли сісти за штурвал гелікоптера без спеціальних формулярів.

Більше того, він надав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього.

Виконуючи розпорядження високопосадовця, працівники заводу зняли лопоті та вивели з ладу механізми вертольота, які відповідають за роботу несучого гвинта.

Наразі експрезиденту АТ «Мотор Січ» повідомлено про нову підозру - у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ст. 114-1 КК України). 

Також встановлено, що начальник Департаменту зовнішньо-економічної діяльності АТ «Мотор Січ» розробив схему поставки запчастин до авіаційних двигунів з Сніжнянського машинобудівного заводу, який знаходиться на тимчасово окупованій території України, на АТ «Мотор Січ». 

Для обходу встановлених обмежень АТ «Мотор Січ» опосередковано через зарубіжні компанії поставляла сировину у виді заготівок на Сніжнянський машинобудівний завод та отримувала з нього виготовлені запчастини для авіаційних двигунів виробництва АТ «Мотор Січ».

Таким чином він сприяв діяльності терористичної організації «ДНР». Сплачував на її користь грошові кошти – так звані «податки» та «митні платежі».

Йому повідомлено про підозру у сприянні діяльності терористичної організації (ст. 258?3 КК України).

Досудове розслідувнння - СБУ.