14.01.23 

ImageВиліт турецьких літаків із “Борисполя” у грудні минулого року було забезпечено в результаті спільної таємної операції Міноборони та спецслужб України і Туреччини.

Для цього технічно готували злітну смугу та попереджали ППО, розповів посол України в Туреччині Василь Боднар.

"Знаю, що були узгоджені безпекові коридори, оскільки повітряний простір над Україною контролюється нашими силами ППО. По-перше, були проведені необхідні інженерні та технічні роботи в аеропорту, аби літаки могли злетіти. По-друге, було узгоджено час та попереджено підрозділи ППО про проліт цих літаків. По-третє, це була таємниця, про яку дізналися, лише коли літаки прилетіли", - сказав дипломат.

Цей проєкт був реалізований завдяки взаємодії між Міністерствами оборони України і Туреччини.

"Це демонструє успішність роботи Міністерств оборони та спецслужб, які провели цю операцію, рівень довіри між оборонними відомствами наших країн. Подробиці вже, думаю, дізнаємося після війни", - додав дипломат.

Як повідомлялось раніш, у кінці 2022 року два транспортні військові літаки ВПС Туреччини, які прилетіли у "Бориспіль" 24 лютого й не змогли повернутися через закриття повітряного простору внаслідок широкомасштабної військової агресії рф проти України, повернулися додому, приземлившись в аеропорту Кайсері.

Джерело Укрінформ