11.06.24 

ImageСБУ зірвала спробу фсб отримати актуальні геолокації передислокованих заводів ОПК Запоріжжя

За даними контррозвідки СБУ, ворога цікавили координати цехів ПАТ "Мотор Січ" та ще одного заводу, які виробляють комплектуючі для авіації ЗСУ.

Насамперед агресору потрібні були локації передислокованих після повномасштабного вторгнення потужностей, де виготовляють авіадвигуни для бойових гелікоптерів та БПЛА.

Для цього російська спецслужба залучила свого агента – механіка верстатів одного з промислових об’єктів Мотор Січі, який за вказівкою обходив територію підприємства та фіксував місцерозташування виробничих цехів та складів з готовою продукцією.

Потім зловмисник робив позначки "потрібних" локацій на гугл-картах для їх подальшої передачі до фсб.

Він готувався направити відповідний "звіт" агресору через свого брата – безробітного місцевого жителя, який був на прямому зв’язку з кадровим співробітником російської спецслужби.

Однак контррозвідники СБУ викрили обох зрадників та затримали їх на гарячому, коли фігуранти готували сеанс зв’язку для передачі розвідданих до фсб.

За даними слідства, обидва фігуранти потрапили в поле зору російської спецслужби через їхнього батька – ідейного рашиста, який проживає на тимчасово захопленій частині регіону.

Після дистанційного вербування, агентів вивели на прямий контакт з представником фсб. Для комунікації використовували анонімні чати в популярному месенджері.

Наразі слідчі СБУ повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану).

Image