20.06.24 

ImageПід час досудового розслідування у рамках кримінального провадження за фактом розкрадання майна аеропорту "Київ" (Жуляни) жодній особі не було оголошено підозри.

Другий рік поспіль Головне слідче управління Державного бюро розслідувань збирає інформацію у рамках кримінального провадження за статтею "Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень", пише "Главком".

Подробиць (за скількома епізодами ведеться слідство; чи є результати експертиз; яку кількість допитано свідків), правоохоронці відмовилися надати. Лише послалися на "таємницю досудового розслідування, яка охороняється спеціальним законом".

Вказану резонансну справу ДБР веде з серпня 2022 року. У рамках розслідування перевіряється інформація щодо обґрунтованості наказів військовим щодо вилучення транспортних засобів аеропорту та іншого майна. Також досліджується правомірність наказу здійснити пошкодження злітно-посадкових смуг аеропорту, що нібито "не обумовлювалось військовою необхідністю".

Разом з тим, тоді в інформаційному просторі циркулювало повідомлення про начебто порушення згаданої кримінальної справи проти генерал-майора Сергія Кривоноса, який якраз брав участь в обороні аеропорту «Київ» на початку вторгнення РФ.

Відреагував на заведення кримінальної справи й Генштаб ЗСУ. Там заявили: слідство  цікавиться подіями, які співпали з обороною аеропорту "Київ" (з 24 лютого 2022 року до 3 квітня 2022 року). Крім цього, у Генеральному штабі підтвердили: генерал-майор запасу Сергій Кривонос залучався до оборони аеропорту "Київ" (Жуляни) як доброволець, який має відповідний бойовий досвід. При цьому він не призивався на військову службу під час мобілізації.