28.08.06 
26 серпня у Вінниці, у командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України, відбулися урочистості, присвячені професійному святу військових і цивільних авіаторів, працівників авіаційної промисловості і транспорту – Дню авіації.

У святковому заході взяли участь командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Анатолій Торопчин, члени військової ради командування Повітряних Сил ЗС України, командувачі Військово-Повітряних Сил доби Української незалежності генерал-лейтенант Валерій Васильєв та генерал-лейтенант Ярослав Скалько, ветерани-авіатори, представники органів виконавчої влади, керівники силових установ міста та інші.

Свято розпочалося з урочистого шикування особового складу командування Повітряних Сил Збройних Сил України, а також покладання керівним складом ПС ЗС України і ветеранами квітів до меморіалу пам’яті загиблим льотчикам та до пам’ятника літаку Як-11.

У приміщені клубу на території штабу ПС ЗС України відбулися урочисті збори та святковий концерт за участю Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил ЗС України. Відповідно до наказів Міністра оборони України, Командувача Повітряних Сил ЗС України, розпоряджень керівників міської та обласної державних адміністрацій понад сорок військовослужбовці отримали державні відзнаки, цінні подарунки, грамоти та грошові премії. Кращим спортивним командам авіаторів, військовослужбовцям строкової служби, які підійшли до свята з високими спортивними показниками були вручені футбольні м’ячі, відеотехніка, а також безкоштовні пакети мобільного оператора „Лайф”.

На завершення урочистостей для представників центральних та регіональних засобів масової інформації була організована прес-конференція за участю нинішніх та колишніх керівників Повітряних Сил ЗС України.

Про сьогодення та перспективи військової авіації України розповів командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Анатолій Торопчин.

Зокрема, він зазначив, що українська військова авіація вимагає постійної уваги з боку держави та належного фінансування.

– Сьогодні ми відчуваємо певні позитивні зрушення у питаннях забезпечення авіагасом наших авіаційних частин. Результатом цього є підвищення рівня підготовки екіпажів усіх родів авіації, – сказав генерал-полковник Анатолій Торопчин.

За словами командувача Повітряних Сил ЗС України, у порівнянні з минулими роками ці показники є набагато вищими. Так, сьогодні середній наліт на одного льотчика складає близько 25 годин, на визначений екіпаж зі складу Об’єднаних сил швидкого реагування – 50 годин.

– До кінця року ці показники будуть вищими, – додав він.

Говорячи про стан бойової підготовки у Повітряних Силах, генерал-полковник Анатолій Торопчин наголосив, що у 2006 навчальному році проведено низку заходів бойового навчання з відновлення вишколу льотного складу, який здатний виконувати завдання з чергування з антидиверсійної та антитерористичної діяльності, пошуково-рятувального забезпечення вдень та вночі у складних метеоумовах.

– Цього року військово-транспортна авіація братиме участь у передислокації бойових обслуг зенітних ракетних підрозділів на полігон „Телемба” у Російській Федерації для виконання підрозділами Збройних Сил України практичних стрільб зенітно-ракетних комплексів С-200 та С-300, – повідомив командувач Повітряних Сил ЗС України.

Він також нагадав, що в середині вересня на полігоні Чауда у Криму заплановані навчання винищувальної авіації з виконанням практичних стрільб, а у другій половині вересня в рамках навчання „Чисте небо – 2006” практичні дії виконуватимуть майже усі роди авіації.

На завершення урочистостей відбувся прийом військовою радою командування ПС ЗС України ветеранів-авіаторів, де їм було вручено пам’ятні медалі.

Варто зазначити, що протягом дня у командуванні Повітряних Сил ЗС України відбувався „День відкритих дверей”, під час якого гості ознайомилися з експозиціями авіаційної, зенітної ракетної техніки та техніки радіотехнічних військ, які перебувають на озброєнні у ПС ЗС України.

Довідково. На цей час у Повітряних Силах Збройних Сил України налічується понад 380 літальних апаратів (літаків, вертольотів, безпілотних літаків-розвідників).

Відповідно до Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки у складі Повітряних Сил планується мати понад 300 літальних апаратів.

Протягом цього періоду на утримання, експлуатацію і капітальний ремонт авіаційної техніки Повітряних Сил планується виділити 1 мільярд 56 мільйонів 463 тисячі гривень, що становить 67 відсотків від потреби.

За умови виконання такого обсягу фінансування протягом 2006-2011 років буде здійснено поетапне відновлення боєздатності авіаційної техніки Повітряних Сил, а її справність доведена до 90 відсотків. Крім того, протягом 6 років планується виділити 2 мільярда 86 мільйонів 113 тисяч гривень на розробку і модернізацію, доробку та закупівлю озброєння і військової техніки для Повітряних Сил ЗСУкраїни.

На даний час на Державних авіаційних підприємствах Міністерства оборони України із залученням ОКБ „Сухого” та „МіГ” триває модернізація бойових літаків МіГ-29 та Су-27. Зокрема, Львівський авіаремонтний завод працює над модернізацією МіГ-29.

По материалам МО