23.05.22 

ImageІ знову над Вінницею у скорботному строю — пара винищувачів зі складу чергової ланки, а небо плаче дощем.

Знову у фоє 60-го будинку офіцерів Повітряних Сил запах ладану змішався із запахами корвалолу й нашатирю. Сотні людей у будівлі та на площі перед нею. Сьогодні Вінниця прощається одразу з двома бойовими льотчиками, екіпажем збитого рашистами бомбардувальника Су-24М, 37-річним командиром авіаційної ескадрильї підполковником Ігорем Хмарою та 30-річним старшим штурманом авіаційної ескадрильї майором Іллею Негаром. Двома земляками, які у складі екіпажу здійснили 14 бойових вильотів, знищуючи бойову техніку й живу силу орди, що вторглася на українську землю, рятуючи від їхнього пекельного вогню українську піхоту й наближаючи перемогу над ворогом.

— Шановні рідні та близькі Ігоря та Іллі, — розпочав свій виступ на мітингу-реквіємі командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук. — Сьогодні — 89-й день, як іде підступна війна на території нашої держави. 19 травня, на жаль, не повернулися з бою командир авіаційної ескадрильї та старший штурман бригади тактичної авіації імені Петра Франка Ігор Хмара та Ілля Негар. Багато бойових вильотів на їх рахунку, десятки знищених одиниць військової техніки, десятки знищених підлих військовослужбовців російської федерації. За мужність та героїзм, проявлені під час захисту суверенітету України, вони стали кавалерами ордена «За мужність» ІІІ ступеня. До останнього подиху билися і битимуться разом з нами, адже і надалі будуть з нами виконувати завдання. І так буде доти, доки ми їх будемо пам’ятати. Вічна слава і пам’ять Героям!

Також командувач закликав вінничан не лякатися літаків у небі, адже це — наші літаки, це — наші льотчики, які віддають останню шану Героям.

В останню путь загиблих пілотів провели їхні рідні та близькі, друзі та знайомі, генерали та офіцери Командування Повітряних Сил, голова Вінницької ОВА Сергій Борзов, командування й представники льотного складу бригади, у якій служили і воювали льотчики, а також військовослужбовці частин Вінницького гарнізону та небайдужі вінничани.

Джерело АрміяInform   Автор: Олексій Тригуб