10.06.24 

ImageДеякі літаки, які партнери передадуть Україні, будуть розміщені на іноземних авіабазах.

Це буде зроблено, щоб убезпечили винищувачі  F-16 від російських ударів, в інтерв'ю повідомив начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов.

"Є певна кількість літаків, які будуть зберігатися на безпечних авіабазах, не в Україні, для того, щоб вони тут не були мішенями. І це буде наш резерв в разі потреби для заміни несправних літаків, під час проведення регламентних робіт. Тобто для того, щоб ми могли постійно мати в операційному складі певну кількість літаків, яка буде відповідати кількості пілотів, які в нас будуть. Буде більше пілотів – буде більше літаків в Україні", - зазначив він.

Голубцов наголосив, що наразі чотири країни підтвердили надання цих літаків Україні, однак висловив думку, що кількість може збільшитися згодом, оскільки "майже всі країни, в яких на озброєнні є F-16, поступово переозброюються на F-35".

"Що стосується 30 літаків, 40. Тут треба розуміти, що не всі літаки, які будуть передані Україні, зараз прийдуть в Україну. Деякі з них залишаться в тих центрах, де готують наших пілотів і авіаційний персонал. Це будуть українські літаки, які будуть використовуватись для підготовки наших же пілотів", - сказав він.

Джерело censor